דף הבית >> מאמרים >> קורס יין
קורס יין

קורס יין

24/12/2014 | מאת מורן עשור

תמיד מרגש אותי להתחיל קורס חדש, ההתרגשות מתחילה כבר בגיבוש ההחלטה שהחודש אני פותחת קורס וקובעת תאריך. ואז מתחיל מסע בו אני משווקת את הקורס עצמו באתר, ברשתות שונות, במועדון לקוחות, דרך חברים ובפייסבוק.


אני אף פעם לא יודעת מי יגיע, כמה יגיעו וממה יהיה מורכב המרקם האנושי של כל קורס וזה מפתיע אותי כל פעם מחדש. באים אנשים מכל שכבות הגילאים. מגיל 18 עד גיל 80, כאשר ממוצע הגילאים נע סביב ה50.


נאספים סביב שולחן קבוצה של אנשים, גברים ונשים שלא מכירים זה את זו, כאשר דבר אחד משותף לכולם והיא האהבה ליין. הם באים ללמוד, להרחיב את הידע ולהבין קצת יותר מה טעים ומה לא.


כמות הגברים לרוב גבוהה יותר משל הנשים, למרות שנתקלתי גם בקורסים שבהם האיזון הופר לטובת הנשים וזה היה מיוחד. חוש הריח של אישה גבוה יותר משל גבר כבר מלידה, ויכולתי לראות את הפער שנוצר בין שני המינים בזיהוי הריחות.


הם באים ללמוד שפה חדשה ותרבות צריכת יין. אחד הדברים הכי חשובים לי בקורס הוא שייצאו ממנו בהבנה, מה הם באמת אוהבים וייבנו לעצמם את הרפרטואר שלהם. לאיזה זן הם יותר מתחברים, איזה סגנון של יין, עולם ישן או חדש ומה הם יותר אוהבים, יין פירותי או בעל חמיצות.


אומרים שיין משמח לבב אנוש וזה יפה לראות את החיבור שנוצר בין אנשים שונים. אף אחד לא באמת יודע מה השני עושה בחייו ומאיפה הוא מגיע ומה הסטטוס שלו. במשך שעתיים בכל מפגש כל מה שמעניין אותם זה איזה יין שותים היום ומה לומדים. זה מדהים ומרתק אותי כל פעם מחדש.


במשך חמש שנים אני מעבירה עשרות קורסים וראיתי איך קבוצות של אנשים מתגבשות משיעור לשיעור ורוצות להמשיך את המפגש גם לאחר הקורס. זכור לי לטובה אחד מהקורסים בתל אביב שבסיום כל מפגש היינו הולכים למסעדה או בר וממשיכים לשתות את היינות שנפתחו בקורס. יצאו חברויות בין אנשים, תלמידים שהפכו להיות חברים טובים והמשיכו להיפגש זמן רב אחרי שהקורס נגמר.


במשך הקורס טועמים 30 סוגי יין ואני תמיד משלבת בין גבינות שונות לצד יינות שונים שמתאימים להם. חשוב לי ללמד אנשים שיין הוא משקה אלכוהולי שהולך עם אוכל ולא נועד לשכרות בלבד. טעם היין משתנה בזכות הגבינה או המנה שאוכלים אתו. יין שפה אחד אומרים שקשה אתו בגלל החומציות הגבוהה משתלב נפלא עם גבינה, החמיצות של שניהם משתלבת וטעמים נוספים בולטים ביין והוא הרבה יותר נעים לחך.


הנושאים שאני מלמדת מאוד מגוונים ובכדי להקל על התלמידים סיכמתי להם את כול החומר וכך הם יכולים רק להקשיב, ללמוד, לשתות וליהנות.


התכנון יום אחד הוא לקיים מפגש או אירוע לכל בוגרי הקורסים כך אפגוש את כולם ונוכל להרים יחד לחיים. בינתיים חלק מהתלמידים מפתיעים אותי בסדנא מדי פעם או בקורס המשך.


הפידבקים שאני מקבלת מאוד טובים ואני מאוד אוהבת להעביר את הידע שלי ובטוחה שאמשיך עוד שנים רבות.

צרו קשר

טלפון: 052-3757068
assor22@gmail.com

כל הזכויות שמורות למורן עשור
עיצוב: www.mves.co.il    פיתוח: www.web1.co.il